Godzilla by OracleElizabeth

Godzilla

# Movie Title Rating Overall Add
1. Godzilla ( Gojira ) 3.0/4 2.9/4
2. Godzilla, King of the Monsters! 2.0/4 2.6/4
3. Godzilla Raids Again aka Gigantis the Fire Monster ( Gojira no gyakushû ) 2.5/4 2.4/4
4. King Kong vs. Godzilla ( Kingu Kongu tai Gojira ) 2.5/4 2.4/4
5. Mothra vs. Godzilla aka Godzilla vs. the Thing ( Mosura tai Gojira ) 2.5/4 2.3/4
6. Ghidorah: The Three-Headed Monster ( San daikaijû: Chikyû saidai no kessen ) 2.5/4 2.3/4
7. Invasion of the Astro-Monsters aka Monster Zero ( Kaijû daisenso ) 2.0/4 2.2/4
8. Godzilla vs. the Sea Monster ( Gojira, Ebirâ, Mosura: Nankai no daiketto ) 2.0/4 2.0/4
9. Son of Godzilla ( Kaijûtô no kessen: Gojira no musuko ) 1.5/4 1.7/4
10. Destroy All Monsters ( Kaijû sôshingeki ) 2.0/4 2.5/4
11. All Monster's Attack aka Godzilla's Revenge ( Gojira-Minira-Gabara: Oru kaijû daishingeki ) 1.0/4 1.7/4
12. Godzilla vs. Hedorah aka Godzilla vs. the Smog Monster ( Gojira tai Hedorâ ) 2.5/4 1.9/4
13. Godzilla vs. Gigan ( Chikyû kogeki meirei: Gojira tai Gaigan ) 2.0/4 2.3/4
14. Godzilla vs. Megalon ( Gojira tai Megaro ) 1.5/4 1.8/4
15. Godzilla vs. Mechagodzilla aka Godzilla vs. the Bionic Monster aka Gozilla vs. Cosmic Monster ( Gojira tai Mekagojira ) 2.0/4 2.1/4
16. Terror of Mechagodzilla ( Mekagojira no gyakushu ) 2.5/4 1.8/4
17. Godzilla 1985: The Legend is Reborn ( Gojira ) 1.5/4 2.2/4
18. Godzilla vs. Biollante ( Gojira vs. Biorante ) 3.0/4 2.7/4
19. Godzilla vs. King Ghidora ( Gojira vs. Kingu Gidorâ ) 2.0/4 2.6/4
20. Godzilla and Mothra: The Battle for Earth ( Gojira vs. Mosura ) N/A 2.3/4
21. Godzilla vs. Mechagodzilla II ( Gojira VS Mekagojira ) N/A 2.4/4
22. Godzilla vs. Space Godzilla ( Gojira VS Supesugojira ) N/A 1.8/4
23. Godzilla vs. Destoroyah ( Gojira tai Desutoroia ) N/A 2.5/4
24. Godzilla 2000 ( Gojira ni-sen mireniamu ) N/A 2.1/4
25. Godzilla vs. Megaguirus ( Gojira tai Megagirasu: Jî shômetsu sakusen ) N/A 2.1/4
26. Godzilla, Mothra and King Ghidorah - Giant Monsters All-Out Attack ( Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki ) N/A 2.6/4
27. Godzilla Against Mechagodzilla ( Gojira tai Mekagojira ) N/A 2.4/4
28. Godzilla - Tokyo S.O.S. ( Gojira tai Mosura tai Mekagojira: Tôkyô S.O.S. ) N/A 2.2/4
29. Godzilla - Final Wars ( Gojira: Fainaru uôzu ) N/A 2.4/4
30. Godzilla (2014) 3.0/4 2.7/4

Recent Comments

OracleElizabeth
OracleElizabeth
Producer

OracleElizabeth - wrote on 06/20/12 at 11:12 AM CT

Godzilla comment

Godzilla, in release year order.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name