Favorite Holiday Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Muppet Christmas Carol | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Santa Clause (1994) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | A Charlie Brown Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Elf | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Home Alone | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | How the Grinch Stole Christmas (1966) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Santa Claus is Comin' to Town | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Polar Express | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | A Christmas Story (1983) | 3.0/4 | 3.1/4 |



