Best Bette
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | All About Eve | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Jezebel | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Letter (1940) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Little Foxes (1941) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | What Ever Happened to Baby Jane? | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Of Human Bondage (1934) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Petrified Forest | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Now, Voyager | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Dark Victory | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Mr. Skeffington | 3.0/4 | 2.7/4 |



