Drinking Again
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Under the Volcano | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Informer (1935) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | A Star is Born (1954) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | My Favorite Year | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | National Lampoon's Animal House | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Days of Wine and Roses | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Lost Weekend | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Tight Little Island ( Whisky Galore! ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Ironweed | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Leaving Las Vegas | 2.5/4 | 3.0/4 | 



