Top Documentary Movie List by SallyB

Top Documentary

# Movie Title Rating Overall Add
1. Who is Henry Jaglom? 4.0/4 2.8/4
2. Super Size Me 3.0/4 2.8/4
3. Richard Pryor ...Here and Now 4.0/4 3.1/4
4. March of the Penguins ( marche de l'empereur, La ) 3.5/4 2.9/4
5. Bukowski: Born Into This 4.0/4 2.8/4
6. Spellbound (2003) 4.0/4 3.0/4
7. Michael Jackson's This is It 4.0/4 2.8/4
8. Chris Rock: Bigger & Blacker 4.0/4 2.9/4
9. Word Wars 4.0/4 3.0/4
10. Aileen: Life and Death of a Serial Killer 3.0/4 3.0/4
11. Standing in the Shadows of Motown 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name