Movies of 1961 by Stoney McStonerson

Movies of 1961

# Movie Title Rating Overall Add
1. Two Rode Together 3.0/4 2.2/4
2. The Devil at 4 O'Clock 3.0/4 2.3/4
3. Barabbas 2.5/4 2.3/4
4. The Errand Boy 3.0/4 2.6/4
5. The Ladies Man (1961) 3.0/4 2.5/4
6. The Comancheros 3.0/4 2.8/4
7. One-Eyed Jacks 3.0/4 2.7/4
8. Voyage to the Bottom of the Sea 3.0/4 2.5/4
9. The Guns of Navarone 3.5/4 3.0/4
10. Judgment at Nuremberg 3.5/4 2.9/4
11. The Absent Minded Professor 3.0/4 2.7/4
12. Yojimbo 3.5/4 3.2/4
13. The Hustler (1961) 4.0/4 3.2/4
14. Black Sunday ( maschera del demonio, La ) 2.5/4 2.7/4
15. City of the Dead, The ( Horror Hotel ) 2.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name