top 10 worst documentary movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Kid Stays in the Picture | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Dear America: Letters Home from Vietnam | 0.5/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Watch the Skies!: Science Fiction, the 1950s and Us | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Shine a Light | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Winnebago Man | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Touching the Void | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | GasLand | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Soufrière, La ( Soufrière - Warten auf eine unausweichliche Katastrophe, La ) | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Pink Floyd: Live at Pompeii | 1.0/4 | 2.7/4 |



