Top Movies of 1952
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | High Noon | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Singin' in the Rain | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Man in the White Suit | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Quiet Man | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Red Planet Mars | 1.0/4 | 2.6/4 |
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | High Noon | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Singin' in the Rain | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Man in the White Suit | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Quiet Man | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Red Planet Mars | 1.0/4 | 2.6/4 |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Are you sure you want to delete this list? |
| Are you sure you want to delete this comment? |
| Enter a new list name |