Top 10 Films of 1971 by RichStrickler

Top 10 Films of 1971

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Last Picture Show 4.0/4 3.2/4
2. Carnal Knowledge 4.0/4 2.9/4
3. A Clockwork Orange 3.5/4 3.1/4
4. Dirty Harry 3.5/4 3.1/4
5. Harold and Maude 3.5/4 3.1/4
6. Fiddler on the Roof 3.0/4 3.0/4
7. The French Connection 3.0/4 3.1/4
8. The Panic in Needle Park 3.0/4 2.7/4
9. Play Misty for Me 3.0/4 2.9/4
10. McCabe & Mrs. Miller 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name