Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Into the Wild | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Blood Simple | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Rocky IV | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Happiness (1998) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | A Clockwork Orange | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Do the Right Thing | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | I Love You, Man | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Gangs of New York (2002) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Little Miss Sunshine | 4.0/4 | 3.1/4 |



