Marilyn Monroe by Matt

Marilyn Monroe

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Misfits (1961) 4.0/4 2.8/4
2. Let's Make Love 4.0/4 2.6/4
3. Some Like It Hot (1959) 4.0/4 3.2/4
4. The Prince and the Showgirl 4.0/4 2.4/4
5. Bus Stop 4.0/4 2.4/4
6. The Seven Year Itch 4.0/4 2.7/4
7. There's No Business Like Show Business 4.0/4 2.6/4
8. River of No Return 4.0/4 2.7/4
9. How to Marry a Millionaire 4.0/4 2.8/4
10. Gentlemen Prefer Blondes 4.0/4 2.8/4
11. Monkey Business (1952) 4.0/4 2.8/4
12. O. Henry's Full House 4.0/4 2.6/4
13. Don't Bother to Knock 4.0/4 2.8/4
14. We're Not Married! 4.0/4 2.7/4
15. Let's Make It Legal 4.0/4 2.5/4
16. Clash by Night 4.0/4 2.9/4
17. Love Nest (1951) 4.0/4 3.1/4
18. As Young As You Feel 4.0/4 2.8/4
19. Home Town Story 4.0/4 3.3/4
20. Right Cross 4.0/4 2.9/4
21. All About Eve 4.0/4 3.3/4
22. The Asphalt Jungle 4.0/4 3.0/4
23. A Ticket to Tomahawk 4.0/4 2.7/4
24. The Fireball (1950) 4.0/4 3.0/4
25. Love Happy 4.0/4 2.4/4
26. Ladies of the Chorus 4.0/4 2.8/4
27. Scudda Hoo! Scudda Hay! 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name