Hammer Films Revisited
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Gorgon | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 2. | The Brides of Dracula | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Dracula ( Horror of Dracula ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Nanny (1965) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | The Lady Vanishes (1980) | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 6. | The Scars of Dracula | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Taste the Blood of Dracula | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Dracula Has Risen from the Grave | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Dracula: Prince of Darkness | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Dracula A.D. 1972 | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | The Satanic Rites of Dracula | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | The Legend of the 7 Golden Vampires | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Captain Kronos - Vampire Hunter | 2.5/4 | 2.8/4 |



