1971 Favorites by Harry

1971 Favorites

# Movie Title Rating Overall Add
1. Harold and Maude 4.0/4 3.1/4
2. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
3. Vanishing Point 4.0/4 2.7/4
4. The French Connection 4.0/4 3.1/4
5. Straw Dogs (1971) 3.5/4 2.8/4
6. Shaft (1971) 3.5/4 2.6/4
7. Two-Lane Blacktop 3.5/4 2.8/4
8. The Omega Man 3.5/4 2.6/4
9. They Call Me Trinity ( Lo chiamavano Trinità ) 3.5/4 2.8/4
10. Willy Wonka & the Chocolate Factory 3.0/4 3.1/4
11. Billy Jack 3.0/4 2.5/4
12. The Andromeda Strain 3.0/4 2.9/4
13. Sweet Sweetback's Baad Asssss Song 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name