Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Monty Python and the Holy Grail | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Army of Darkness | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | District 9 | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Mars Attacks! | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Dracula (1992) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Mary Shelley's Frankenstein | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | The Ring (2002) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Napoleon Dynamite | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Sphere | 3.0/4 | 2.4/4 |



