Movies I Want To See Again by Rod

Movies I Want To See Again

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Social Network 3.0/4 3.1/4
2. Black Swan (2010) 3.5/4 3.0/4
3. 127 Hours 3.0/4 3.0/4
4. Despicable Me 2.5/4 3.1/4
5. Moneyball 3.5/4 3.1/4
6. 50/50 3.0/4 3.1/4
7. 3 Idiots 4.0/4 3.1/4
8. The Blind Side 3.0/4 3.0/4
9. The Girl with the Dragon Tattoo (2011) 3.0/4 3.0/4
10. Moulin Rouge (2001) 3.5/4 2.9/4
11. Chicago (2002) 3.0/4 2.8/4
12. Extremely Loud and Incredibly Close 3.5/4 2.7/4
13. Django Unchained 3.5/4 3.3/4
14. Lincoln 3.0/4 3.0/4
15. Zero Dark Thirty 3.5/4 3.0/4
16. Love ( Amour ) 3.5/4 3.2/4
17. The Artist 3.5/4 3.2/4
18. Frozen (2013) 3.0/4 3.0/4
19. American Hustle 3.0/4 3.0/4
20. Dallas Buyers Club 3.0/4 3.2/4
21. The Descendants (2011) 3.0/4 3.0/4
22. War Horse 3.0/4 2.8/4
23. Brokeback Mountain 3.0/4 2.9/4
24. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
25. Great Beauty, The ( grande bellezza, La ) 3.0/4 3.2/4
26. Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 3.5/4 3.2/4
27. Whiplash (2014) 3.0/4 3.4/4
28. The Normal Heart 3.5/4 3.1/4
29. Divergent 3.0/4 2.7/4
30. Heaven is for Real 3.0/4 2.8/4
31. Inside Out (2015) 3.5/4 3.3/4
32. Spotlight 3.5/4 3.3/4
33. Room (2015) 3.0/4 3.3/4
34. Hacksaw Ridge 3.5/4 3.3/4
35. Moonlight 3.5/4 3.2/4
36. The Age of Adaline 3.0/4 2.7/4
37. Me and Earl and the Dying Girl 4.0/4 3.0/4
38. The Disaster Artist 3.5/4 3.1/4
39. Lady Bird 3.5/4 3.1/4
40. Darkest Hour (2017) 3.0/4 3.0/4
41. The Post 3.5/4 2.9/4
42. The Shape of Water 3.5/4 3.1/4
43. The Greatest Showman 3.5/4 3.0/4
44. Coco (2017) 3.5/4 3.4/4
45. Straight Outta Compton 3.0/4 3.1/4
46. Ben-Hur (2016) 3.0/4 2.3/4
47. The Light Between Oceans 3.5/4 3.0/4
48. American Made 3.0/4 2.8/4
49. Victoria & Abdul 3.0/4 2.9/4
50. The Florida Project 3.0/4 3.2/4
51. Only the Brave (2017) 3.0/4 3.1/4
52. 120 Beats Per Minute ( 120 battements par minute ) 3.0/4 2.8/4
53. My Friend Dahmer 3.0/4 2.9/4
54. Wonder 3.0/4 2.9/4
55. Ready Player One 3.5/4 3.1/4
56. Isle of Dogs 3.5/4 2.9/4
57. Eighth Grade 3.0/4 3.2/4
58. Puzzle (2018) 3.5/4 3.0/4
59. Sorry to Bother You 3.5/4 3.2/4
60. Mamma Mia! Here We Go Again 3.0/4 2.6/4
61. Generation Wealth 4.0/4 3.3/4
62. BlacKkKlansman 3.0/4 3.2/4
63. Searching 3.0/4 3.1/4
64. A Simple Favor 3.0/4 2.8/4
65. Crazy Rich Asians 3.0/4 3.1/4
66. Black Panther (2018) 3.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name