3/4 by Hurricane2000

3/4

# Movie Title Rating Overall Add
1. 101 Dalmatians II: Patch's London Adventure 3.0/4 2.1/4
2. Aladdin and the King of Thieves 3.0/4 2.5/4
3. Alice in Wonderland (2010) 3.0/4 2.6/4
4. Alien: Covenant 3.0/4 2.6/4
5. Alpha and Omega 3.0/4 2.3/4
6. The Amazing Spider-Man 3.0/4 2.8/4
7. Annabelle: Creation 3.0/4 2.3/4
8. Annabelle Comes Home 3.0/4 2.2/4
9. Ant-Man and the Wasp 3.0/4 2.8/4
10. Antz 3.0/4 2.5/4
11. Aquaman 3.0/4 2.5/4
12. The Aristocats 3.0/4 2.8/4
13. Atlantis: The Lost Empire 3.0/4 2.7/4
14. The Avengers: Age of Ultron 3.0/4 3.0/4
15. A Beautiful Day in the Neighborhood 3.0/4 3.0/4
16. Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas 3.0/4 2.4/4
17. Bolt 3.0/4 2.7/4
18. Brave (2012) 3.0/4 2.9/4
19. Captain Marvel 3.0/4 2.8/4
20. Cars 3 3.0/4 2.5/4
21. Child's Play 2 3.0/4 2.2/4
22. Child's Play (2019) 3.0/4 2.2/4
23. Cinderella (2015) 3.0/4 2.7/4
24. Cloud Atlas 3.0/4 2.9/4
25. The Conjuring 2 3.0/4 2.9/4
26. Creed II 3.0/4 2.6/4
27. The Croods 3.0/4 2.8/4
28. Curse of Chucky 3.0/4 2.5/4
29. The Day After Tomorrow 3.0/4 2.5/4
30. Despicable Me 3 3.0/4 2.2/4
31. Dinosaur 3.0/4 2.4/4
32. Dr. Seuss' The Lorax 3.0/4 2.6/4
33. Epic 3.0/4 2.8/4
34. Fast & Furious 6 3.0/4 2.8/4
35. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 3.0/4 2.5/4
36. The Fast and the Furious (2001) 3.0/4 2.5/4
37. The Fate of the Furious 3.0/4 2.5/4
38. Ferdinand 3.0/4 2.8/4
39. Friday the 13th Part 2 3.0/4 2.5/4
40. Frozen II 3.0/4 2.6/4
41. Godzilla (2014) 3.0/4 2.7/4
42. The Grinch 3.0/4 2.7/4
43. Halloween (2018) 3.0/4 2.6/4
44. Halloween II (1981) 3.0/4 2.6/4
45. Harry Potter and the Chamber of Secrets 3.0/4 2.9/4
46. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
47. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.0/4 3.1/4
48. The Hobbit: An Unexpected Journey 3.0/4 3.0/4
49. The Hobbit: The Desolation of Smaug 3.0/4 3.0/4
50. Home (2015) 3.0/4 2.4/4
51. Ice Age: The Meltdown 3.0/4 2.7/4
52. Iron Man 2 3.0/4 2.8/4
53. Kingsman: The Golden Circle 3.0/4 2.6/4
54. Kong: Skull Island 3.0/4 2.6/4
55. Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 3.0/4 2.7/4
56. Madagascar: Escape 2 Africa 3.0/4 2.6/4
57. Maleficent 3.0/4 2.8/4
58. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
59. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
60. Meet the Robinsons 3.0/4 2.8/4
61. Midway (2019) 3.0/4 2.4/4
62. Monsters University 3.0/4 3.0/4
63. Monsters vs. Aliens 3.0/4 2.6/4
64. The Mummy (1999) 3.0/4 2.7/4
65. A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors 3.0/4 2.6/4
66. Oliver & Company 3.0/4 2.7/4
67. The Patriot (2000) 3.0/4 2.8/4
68. Piglet's Big Movie 3.0/4 2.6/4
69. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 3.0/4 2.7/4
70. Pocahontas 3.0/4 2.7/4
71. Pooh's Heffalump Movie 3.0/4 2.3/4
72. Ralph Breaks the Internet 3.0/4 2.9/4
73. The Rescuers (1977) 3.0/4 2.7/4
74. Robin Hood (1973) 3.0/4 3.0/4
75. Robots (2005) 3.0/4 2.5/4
76. Rocky Balboa 3.0/4 2.6/4
77. Rocky III 3.0/4 2.6/4
78. The Secret Life of Pets 3.0/4 2.7/4
79. Shark Tale 3.0/4 2.3/4
80. Shrek Forever After 3.0/4 2.6/4
81. Spider-Man 3 3.0/4 2.4/4
82. Spies in Disguise 3.0/4 2.6/4
83. Star Wars: The Rise of Skywalker 3.0/4 2.6/4
84. Thor 3.0/4 2.9/4
85. The Tigger Movie 3.0/4 2.7/4
86. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
87. Treasure Planet 3.0/4 2.8/4
88. Twister (1996) 3.0/4 2.5/4
89. Wes Craven's New Nightmare 3.0/4 2.7/4
90. The Wolverine 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name