3.5/4 by Hurricane2000

3.5/4

# Movie Title Rating Overall Add
1. Abominable (2019) 3.5/4 2.4/4
2. Aladdin (2019) 3.5/4 2.7/4
3. Alice in Wonderland (1951) 3.5/4 2.9/4
4. Ant-Man 3.5/4 2.9/4
5. Batman (1989) 3.5/4 2.9/4
6. Batman Returns 3.5/4 2.7/4
7. Beauty and the Beast (2017) 3.5/4 2.7/4
8. Big Hero 6 3.5/4 3.2/4
9. Black Panther (2018) 3.5/4 3.1/4
10. A Bug's Life 3.5/4 2.9/4
11. Bumblebee 3.5/4 2.8/4
12. Captain America: The First Avenger 3.5/4 2.9/4
13. Captain Underpants: The First Epic Movie 3.5/4 2.7/4
14. Cars 3.5/4 2.8/4
15. Child's Play (1988) 3.5/4 2.6/4
16. Chronicle (2012) 3.5/4 2.7/4
17. The Conjuring 3.5/4 3.1/4
18. Despicable Me 3.5/4 3.1/4
19. Despicable Me 2 3.5/4 2.9/4
20. Doctor Strange (2016) 3.5/4 3.0/4
21. Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 3.5/4 2.7/4
22. The Emperor's New Groove 3.5/4 2.8/4
23. Fantasia 2000 3.5/4 2.8/4
24. Fast Five 3.5/4 2.9/4
25. Furious 7 3.5/4 2.8/4
26. Finding Dory 3.5/4 3.0/4
27. The Fox and the Hound 3.5/4 2.9/4
28. Friday the 13th (1980) 3.5/4 2.7/4
29. The Great Mouse Detective 3.5/4 2.9/4
30. Guardians of the Galaxy Vol. 2 3.5/4 2.9/4
31. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 3.5/4 3.0/4
32. Harry Potter and the Half-Blood Prince 3.5/4 3.0/4
33. Hercules (1997) 3.5/4 2.7/4
34. The Hunchback of Notre Dame (1996) 3.5/4 2.8/4
35. Ice Age 3.5/4 2.9/4
36. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs 3.5/4 2.7/4
37. Independence Day (1996) 3.5/4 2.8/4
38. Insomnia (2002) 3.5/4 2.7/4
39. Iron Man 3 3.5/4 2.9/4
40. Kingsman: The Secret Service 3.5/4 3.0/4
41. Kung Fu Panda 3 3.5/4 3.0/4
42. Lilo & Stitch 3.5/4 2.8/4
43. The Lion King II: Simba's Pride 3.5/4 2.7/4
44. Madagascar 3.5/4 2.7/4
45. Madagascar 3: Europe's Most Wanted 3.5/4 2.7/4
46. The Many Adventures of Winnie the Pooh 3.5/4 3.1/4
47. Megamind 3.5/4 2.9/4
48. Michael Jackson's This is It 3.5/4 2.8/4
49. Mr. Peabody & Sherman 3.5/4 2.7/4
50. My Little Pony: The Movie (2017) 3.5/4 2.5/4
51. Over the Hedge (2006) 3.5/4 2.6/4
52. Peter Pan (1953) 3.5/4 2.9/4
53. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.5/4 2.8/4
54. The Prestige (2006) 3.5/4 3.2/4
55. The Princess and the Frog 3.5/4 2.8/4
56. Prometheus (2012) 3.5/4 2.9/4
57. Puss in Boots (2011) 3.5/4 2.6/4
58. Ratatouille 3.5/4 3.1/4
59. The Rescuers Down Under 3.5/4 2.7/4
60. Rise of the Guardians 3.5/4 2.9/4
61. Rise of the Planet of the Apes 3.5/4 3.0/4
62. Rocky II 3.5/4 2.8/4
63. Rocky IV 3.5/4 2.6/4
64. Rogue One: A Star Wars Story 3.5/4 3.1/4
65. Sausage Party 3.5/4 2.6/4
66. Scary Movie 3.5/4 2.4/4
67. Shazam! 3.5/4 2.9/4
68. Spider-Man: Far From Home 3.5/4 2.9/4
69. Spider-Man: Homecoming 3.5/4 3.0/4
70. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.5/4 2.8/4
71. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
72. Superman II 3.5/4 2.7/4
73. The Sword in the Stone 3.5/4 2.9/4
74. Tangled 3.5/4 3.1/4
75. Tarzan (1999) 3.5/4 2.8/4
76. The Three Caballeros 3.5/4 2.3/4
77. Trolls (2016) 3.5/4 2.8/4
78. X-Men 3.5/4 2.9/4
79. X2 - X-Men United 3.5/4 3.0/4
80. X-Men: First Class 3.5/4 3.1/4
81. Zombieland 3.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name