4/4 by Hurricane2000

4/4

# Movie Title Rating Overall Add
1. 101 Dalmatians (1961) 4.0/4 2.9/4
2. 1917 4.0/4 3.3/4
3. Aladdin (1992) 4.0/4 3.1/4
4. Alien 4.0/4 3.3/4
5. Aliens 4.0/4 3.2/4
6. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
7. Avengers: Infinity War 4.0/4 3.4/4
8. Avengers: Endgame 4.0/4 3.3/4
9. Bambi 4.0/4 2.9/4
10. Batman Begins 4.0/4 3.1/4
11. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
12. Captain America: The Winter Soldier 4.0/4 3.2/4
13. Captain America: Civil War 4.0/4 3.2/4
14. Cinderella (1950) 4.0/4 2.9/4
15. Coco (2017) 4.0/4 3.5/4
16. Creed 4.0/4 3.0/4
17. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
18. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.3/4
19. Dawn of the Planet of the Apes 4.0/4 3.1/4
20. Deadpool 4.0/4 3.2/4
21. Deadpool 2 4.0/4 3.1/4
22. Dumbo (1941) 4.0/4 2.9/4
23. Dunkirk (2017) 4.0/4 3.3/4
24. Fantasia 4.0/4 3.0/4
25. Finding Nemo 4.0/4 3.2/4
26. Frozen (2013) 4.0/4 3.0/4
27. Guardians of the Galaxy 4.0/4 3.2/4
28. Halloween (1978) 4.0/4 3.2/4
29. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.0/4 3.1/4
30. Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0/4 3.0/4
31. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4.0/4 3.2/4
32. How to Train Your Dragon 4.0/4 3.2/4
33. How to Train Your Dragon 2 4.0/4 3.0/4
34. How to Train Your Dragon: The Hidden World 4.0/4 3.1/4
35. Inception 4.0/4 3.3/4
36. The Incredibles 4.0/4 3.1/4
37. Incredibles 2 4.0/4 3.2/4
38. Inside Out (2015) 4.0/4 3.3/4
39. Interstellar 4.0/4 3.2/4
40. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
41. The Jungle Book (1967) 4.0/4 2.9/4
42. The Jungle Book (2016) 4.0/4 3.0/4
43. Kung Fu Panda 4.0/4 3.0/4
44. Kung Fu Panda 2 4.0/4 2.9/4
45. La La Land 4.0/4 3.1/4
46. Lady and the Tramp (1955) 4.0/4 3.0/4
47. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
48. The Little Mermaid (1989) 4.0/4 3.0/4
49. Logan (2017) 4.0/4 3.2/4
50. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
51. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
52. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
53. The Matrix 4.0/4 3.2/4
54. Memento 4.0/4 3.2/4
55. Moana (2016) 4.0/4 3.2/4
56. Monsters, Inc. 4.0/4 3.2/4
57. Mulan (1998) 4.0/4 2.9/4
58. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
59. The Peanuts Movie 4.0/4 2.9/4
60. Pinocchio (1940) 4.0/4 3.0/4
61. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
62. Rio (2011) 4.0/4 2.7/4
63. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
64. Shrek 4.0/4 3.1/4
65. Shrek 2 4.0/4 2.8/4
66. The Simpsons Movie 4.0/4 2.7/4
67. Sing (2016) 4.0/4 2.7/4
68. Sleeping Beauty (1959) 4.0/4 2.9/4
69. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
70. Snow White and the Seven Dwarfs 4.0/4 3.0/4
71. South Park: Bigger, Longer & Uncut 4.0/4 2.9/4
72. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
73. Spider-Man 2 4.0/4 2.9/4
74. Spider-Man: Into the Spider-Verse 4.0/4 3.7/4
75. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
76. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
77. Star Wars: The Force Awakens 4.0/4 3.2/4
78. Star Wars: The Last Jedi 4.0/4 2.7/4
79. Superman 4.0/4 3.0/4
80. Thor: Ragnarok 4.0/4 3.0/4
81. Toy Story 4.0/4 3.3/4
82. Toy Story 2 4.0/4 3.1/4
83. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
84. Toy Story 4 4.0/4 3.1/4
85. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
86. V for Vendetta 4.0/4 3.1/4
87. Wall-E 4.0/4 3.2/4
88. War for the Planet of the Apes 4.0/4 2.9/4
89. Who Framed Roger Rabbit? 4.0/4 2.9/4
90. Wonder Woman (2017) 4.0/4 3.0/4
91. Wreck-It Ralph 4.0/4 3.2/4
92. X-Men: Days of Future Past 4.0/4 3.2/4
93. Zootopia 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name